Petice zná řešení

pátek 16. leden 2009 15:53

Tak naše intelektuální elita opět podepisuje petice. Tentokrát jednu mající za cíl to, o co se snaží politici demokratického světa již šedesát let, tedy o mír mezi Izraelem a Araby. Petice je jednoduchá a srozumitelná. Když si člověk přečte, co požaduje, musí se ptát: jak to, že to ještě nikoho nenapadlo?

                Jenomže ono to zas tak jednoduché není. Třebas po Palestincích požaduje zastavení násilí a uznání státu Izrael. Pane Bože ano, jak skvělý nápad! Bohužel už petice neříká jak toho asi dosáhnout. Hamas, který v Gaze neomezeně vládne a který se těší maximální podpoře obyvatel tohoto Bohem zapomenutého místa, sám sebe definuje jako organizaci mající za cíl úplné zničení Izraele a tomuto cíli podřídil svoji činnost za posledních několik desítek let. No, třeba překročí svůj stín, vždyť je k tomu nabádá sám Svěrák!

                Další požadavek je taktéž zajímavý: po Izraeli požaduje rychlý vznik demokratického a sekulárního palestinského státu. I zde petice udeřila hřebíček na hlavičku, vždyť to je přeci řešení! Jenomže to izraelští politici dávno vědí a přesně o to se snaží přinejmenším patnáct let. Důkazem tomu jsou například svobodné volby, které proběhly na palestinských územích v roce 2006. Byly to jediné demokratické volby, které kdy proběhly v arabské zemi. A co se nestalo – vyhrál je Hamas, hnutí náboženských fanatiků, fundamentalistických islamistů a teroristů. Odteď ale budou palestinci volit jen nějakou mírumilovnou a pokud možno sociálně-demokratickou stranu, ať má Laštůvka radost!

                Dobrá, petice tedy nepřináší nic nového, ani nenabízí cestu, jak těchto již dávno stanovených cílů dosáhnout. Věřím ovšem, že jména jako Liška, Karásek nebo Šiklová jsou tak zvučná, že požadavky petice budou neprodleně splněny - vždyť kdo jsou proti našim velikánům ostatní, kteří se o mír v Izraeli kdy snažili, Kissingerem počínaje a Sarkozym konče?
Matouš Rybár

Matouš Rybár

Matouš Rybár

Česká politika, Izrael, něco málo letadel a možná se vetře i jeden kocaur...

Věčný student, plátce hypotéky, modelář a majitel jedný zrzavý potvory (a nejde o moji drahou polovičku).

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora