Jen tak dál!

neděle 4. leden 2009 11:34

Nevěřil jsem, že předsednictví EU má jakýkoli jiný význam, než symbolický. Dnes ráno jsem zjistil, že jsem se pletl; koho by dříve zajímal výrok J. Potužníka, že pozemní operace izraelské armády v Gaze je defenzivní, nikoli ofenzivní? Nyní to Evropu naštěstí zajímá: ozvala se již Downing Street i Elyzejský palác. 

              Přesně jak se předpokládalo, jdeme proti převládajícím názorům EU. Dodávám, že díky Bohu. Obecně v otázce konfliktu Izraele s Palestinci zaujímá EU pozici někde mezi bezpohlavním a rádoby humanistickým kritizováním Izraele za to, že se stará o bezpečnost vlastních občanů a mezi populistickou (hlasy muslimských voličů motivovanou) finanční podporou palestinských protostátních pseudostruktur, ze které část přichází do rukou teroristům a zbytek je rozkraden.

Nebudu nikoho přesvědčovat o oprávněnosti izraelských akcí; kdo to nepochopil doteď, nepochopí to nikdy – a to proto, že to pochopit nechce. Trapná evropská snaha o neutralitu nepomůže Palestincům a ublíží Izraeli. Chápu, že Francie či Velká Británie s milióny muslimských voličů se nemohou postavit veřejně na stranu Izraele; nejen, že by vládnoucí garnitura ztratila mnoho hlasů, navíc by pravděpodobně na předměstích metropolí opět proběhlo grilování zvané „carbecue“.

V Čechách je ovšem muslimů minimum, máme tedy narozdíl od Sarkozyho či Browna možnost postavit se na tu správnou stranu. Ano, většina Evropy bude asi prostestovat, paradoxně ruku v ruce s různými Ahmadíneřády a jim podobnými; tak ať si protestují. Ano, poškodí to celkový obraz našeho předsednictví EU; ale kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde. Ano, ukáže to, že společná zahraniční politika EU je nesmysl; tím spíše bychom to měli udělat, zabijeme alespoň dvě mouchy jednou ranou. Jen tak dál!

               

Matouš Rybár

Matouš Rybár

Matouš Rybár

Česká politika, Izrael, něco málo letadel a možná se vetře i jeden kocaur...

Věčný student, plátce hypotéky, modelář a majitel jedný zrzavý potvory (a nejde o moji drahou polovičku).

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora