Paroubek mezi Bruselem a Bruselem

pondělí 22. prosinec 2008 20:40

Nejdříve SocDem smetla plán na zahraniční vojenské mise pro rok 2009, krátce na to její předseda bezmála vyrazil dveře s delegací zástupců států NATO. Je to ale demokrat, lobouk dolů! Jeho voliči nechtějí další působení českých vojáků v nebezpečných misích, kde stejně jen přisluhují americkým imperialistům, tak se Jiří nebojí jít takřka proti všem, a to jen ve jménu svých voličů!

                Ale vždycky je zde nějaké ale. Podívejme se třeba na takovou Euroústavu (light), Lisabonskou smlouvou zvanou. Tu Paroubek vehementně podporuje, ač jeho voliči jsou proti. Proč tedy, táži se, tento demokrat z největších jde proti lidu, když v otázce zahraničních misí lid vyslyšel?

                Srovnejme, jaký je rozdíl mezi EU a NATO, alespoň z Paroubkova pohledu: dříve či později se Paroubek stane premiérem, pak se ztrapní, praskne na něj několik nepěkných afér a jako premiér skončí, dá-li Bůh nadobro. Ovšem protože je velmi inteligentní a obzvláště schopný, ani všechna trestní oznámení světa ho nedostanou za katr. Co si ale – ač svobodný – počne, snad nepůjde opět dělat provozáka do RAJe?

Nikoli – a zde je odpověď na výše zmíněnou otázku. NATO Paroukovi za podporu české mise v Afghanistánu nic nabídnout nemůže. Ovšem eurokomisařem nebo alespoň aparátčikem eurosocialistů v evropském parlamentu by se pan P. státi mohl, vždyť přeci za přijetí Lisabonu bojoval, seč mu síly stačily, a to dokonce proti vůli svých voličů! A proto ať žije Lisabon, ať žije eurotrafika pro Paroubka! A co si budem vykládat, po boku ostatních eurosocialistů by mohl i vyniknout.

Mám řešení těchto problémů, navíc vlk (nebo snad Vlk?) se nažere a koza zůstane celá: dejme Paroubkovi eurokomisařství už nyní, výměnou za podporu armádních misí! Vyhovíme našim spojencům v NATO, když jim bude pomáhat naše armáda; vyhovíme EU, když jí bude pomáhat Paroubek. Jenomže tohle řešení má jednu malou vadu na kráse – když se vrátí naši vojáci z Afghanistánu, budeme šťastní. Ale co když se vrátí Paroubek z Evropy?!

Matouš Rybár

Matouš Rybár

Matouš Rybár

Česká politika, Izrael, něco málo letadel a možná se vetře i jeden kocaur...

Věčný student, plátce hypotéky, modelář a majitel jedný zrzavý potvory (a nejde o moji drahou polovičku).

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora